"Soğutmada Çözüm Noktanız"

  


Konteyner Soğuk Hava Deposu

Özellikle taşımacılık sektöründe en sık bir şekilde karşılaştığımız soğuk hava depoları, tanışabilir olmasından dolayı büyük kolaylıklar sağlamaktadır. Sabit bir yerde kalma zorunluluğu olmadığı için gittiği her yerde görevini sonuna kadar getirebilmektedir. Belli koşullara sahip olan ürünlerin yani gıdaların veya farklı ürün gruplarının muhafaza yani korunmasını sağlamak için tercih edilmektedir. Büyük bir kullanım alanına sahip olarak birden fazla ürün çeşidinin bozulma olasılıklarını ortadan kaldırmak için tercih edilebilir.  Hem ülkemizde, hem de yurt dışında imalatı yapılan Konteyner Soğuk Hava Deposu bir günlüğüne değil uzun yıllar boyunca kullanmak maksadı ile üretilmektedir.


Soğuk oda konteynerin özellikleri:

Sevk süresince sıcaklığının sabit kalması gereken ürünlerde, başta sebze meyve, dondurulmuş gıdalar, ya da çiçekler olmak üzere Soğuk Oda Konteyner ler kullanılıyor. Temel teknik özellikleri ise şu şekildedir;

1-İç sıcaklığı ölçmek için sıcaklık algılayıcı özelliğe sahiptir, konteynerin içinin ısı durumunu düzenli olarak takip edebilirsiniz.

 2-Kendi soğutma ünitesi ile, belli bir sıcaklığın üzerine çıkıldı mı, soğutma ünitesini devreye sokabilir.

 3-Analog sistemlere ya da dijital sistemlere sahiptir, sıcaklık bu şekilde ölçülür ve hata payı çok düşüktür.

 -Deniz taşımacılığında, bir güç kaynağı ile bağlantısı kurulursa sevk süresince kendi enerjisini bu şekilde sağlayabilir, yol boyunca sıcaklığı sabit tutmaya devam eder.

Standart reefer konteynerlerimiz standart kapi ve “T” – section zemin kaplamasina sahiptir.          Ayrıntılı Bilgi   İçin TIKLAYINIZUYGULAMALARIMIZ!!!